PROMYŠLENÁ INVESTICE.cz

Kdo jsme

Jsme tým rodinných finančních poradců, kteří poskytují komplexní poradenství při zajištění životních a majetkových rizik, úvěrů a hypoték a dalších produktů pro řešení různých životních fází a také životních situací. V současné době se pak zaměřujeme více na tvorbu krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých úspor včetně zajištění penze, protože investice do finančních, majetkových a věcných aktiv nabírají na důležitosti k udržení a také zvýšení životní úrovně v průběhu celého života.

Ing. Martin SVOBODA, EFA jako autor projektu RFPplus.cz a PROMYŠLENÁ INVESTICE.cz by ve vzdělávání ve financích rád pomohl lidem k dosažení finanční svobody a menší závislosti na státní pokladně v důchodovém věku, případně k dřívějšímu odchodu do penze. Vedle investic se pak web PROMYŠLENÉ FINANCE.cz věnuje také efektivnímu využívání dalších produktů jako je životní a majetkové pojištění, úvěry a hypotéky a další produkty rodinných financí.

Lidé investicím zpravidla nerozumí, a proto jim také nedůvěřují a drží tak většinu svých finančních prostředků v konzervativních bankovních aktivech z důvodů „jistoty“. Ty jim nesou malý výnos nebo reálně záporný výnos, případně drží kapitál v produktech, které jim neposkytnou dostatečnou likviditu, tedy možnost přeměnit investici zpět na peníze. Obdobně pak možnost převést jednu investici na druhou, pokud je potenciálně vhodnější a výnosnější investice jinde, protože jsou vázané po dlouho dobu v jednom produktu. A je to velká škoda, protože existuje celá řada kvalitních investičních produktů, které dokáží v různých časových horizontech zajímavě aktiva rozmnožit.

Proto vznikl tento web, aby jednotliví investoři pochopili rozdílnost jednotlivých typů investic a představil také naše hlavní obchodní partnery a produkty k dosažení Vašich snů a cílů. Jsou zde také konkrétní propočty a návrhy řešení pro investice jednorázových i pravidelných investic do různých typů finančních, majetkových a věcných aktiv.

Proč s námi spolupracovat

 • Máme kvalitní zázemí silného a stabilního partnera v oblasti finančního poradenství.
 • Máme dlouhodobé zkušenosti poradců, kteří berou svoji práci opravdu vážně.
 • Poradci jsou odměňováni vždy podle toho, jaké znalosti mají v oboru, ne podle objemu produkce.
 • Jsme nezávislí, pravidla si určujeme sami a máme tak volnou cestu ke skutečnému finančnímu poradenství/zprostředkování podle našich představ a zásad.
 • Jsme profesionálové, kteří ale poradenství poskytují vždy s osobním přístupem.
 • Vymýšlíme jednoduchá, ale efektivní řešení všech oblastí rodinných financí.
 • Nepojišťujeme za každou cenu vše, ale rozumně pokryjeme důležitá životní a majetková rizika a raději peníze efektivněji investujeme.
 • Nespoříme v konzervativních produktech, ale raději promyšleně investujeme s větší variabilitou a rychlejší dostupností finančních prostředků.
 • Jsme schopni produkty mezi sebou kombinovat tak, aby umožňovaly v průběhu života reagovat na různé životní situace.
 • Kombinujeme zajištění, úvěry a hypotéky a ostatní produkty s investicemi pro růst kapitálu a aktiv během života.
 • Mezi jednotlivými finančními aktivy kapitál průběžně přesouváme do kvalitnějších podkladových aktiv s cílem finance ochránit nebo více zhodnotit.
 • Zabýváme se i oblastmi, které s finančními produkty přímo nesouvisejí, ale dokážou v rodinném rozpočtu ušetřit peníze a dále tyto úspory zhodnocovat.
 • Pracujeme na principu 5K: Kontaktujeme člověka většinou na bázi doporučení, na základě kvalitní Konzultace se stává nejen našim Klientem, ale také Kamarádem a také potenciálním Kolegou.
©Ing. Martin SVOBODA 2015-2020
Poslední aktualizace: 6.7.2020